Červen 2017


Milí spoluobčané,

          chtěla bych se s Vámi podělit o střípky dění z našeho domova. Nejdříve se musím vrátit k naší velikonoční výstavě, která se, myslím moc povedla. Spousta krásných výrobků, které vytvářeli naši uživatelé, výborný mazanec, káva, čaj, ale hlavně dobrá nálada, setkávání našich uživatelů, jejich rodinných příslušníků a příchozích z města i z jiných spřátelených domovů, to vše vytvořilo nádhernou atmosféru, kterou jsme si všichni užili.


Read more...

Duben 2017


Milí spoluobčané!

                    Jaro už nám pomalu ťuká na dveře, ale já bych se ráda ještě na chvíli vrátila o měsíc zpátky a společně s Vámi zavzpomínala na veselý masopustní rej, který proběhl u nás v domově koncem února. Zaměstnanci  oblékli masky a jako mávnutím kouzelného proutku se proměnili v berušku, vílu, šaška, anděla, čmeláka, kočičku a nechyběli ani lyžaři.


Read more...

Leden 2017


Milí spoluobčané,

          znovu se Vám hlásíme v novém roce s aktuálními zprávami a malým ohlédnutím za rokem loňským. Především konec roku byl doslova nabitý událostmi a množstvím akcí.

          První akcí adventního období v našem domově byla tradiční „Vánoční výstava“, na které se podíleli jak obyvatelé, tak zaměstnanci domova. Všichni se velice snažili a myslím, že výsledek stál za to.


Read more...

Říjen 2016


Milí spoluobčané,

          stejně jako podzim před námi prostírá pestrou paletu barev a střídá světla i stíny, tak i v našem domově se neustále něco děje.  V půlce září jsme se vydali s několika uživateli do Domova důchodců v Lamperticích na sportovní hry. Všichni zúčastnění se s vervou zapojili do zápolení, ať už šlo o házení šipkami, nebo kuželky.


Read more...

Září 2016


Zprávy z Domova důchodců

           S přicházejícím podzimem přinášíme malé ohlédnutí za letošním létem, které uteklo rychleji, než by si mnozí z nás přáli. Přestože je léto pro většinu z nás, dobou lenošení a dovolených, v našem domově bylo i v horkém létě živo a veselo.


Read more...

Červenec 2016


Milí spoluobčané.

          V tomto čísle Polického měsíčníku se opět vrátíme o nějaký čas zpět a připomeneme Vám akce, které se v našem domově uskutečnily.

          30. května nás přijela potěšit svými písničkami zpěvačka, kytaristka, skladatelka a textařka Eva Henychová. Na svých koncertech dokáže zasáhnout srdce lidí všech věkových generací. Její písně jsou osobní zpovědí člověka, který umí nahlédnout pod povrch skutečností všedního života.


Read more...

Červen 2016


Milí spoluobčané,

                  moc Vás opět pozdravujeme z domova důchodců a přinášíme Vám zprávičky a informace o tom, co se u nás za předcházející měsíce událo. A věřte, že se v domově nenudíme.

                 Kromě stálých pravidelných aktivit, jako je společné cvičení s fyzioterapeutkou, ruční práce, zpívání, promítání filmů nebo předčítání, jsme si v březnu s dětmi ze Základní školy ve Žďáru nad Metují připomněli a oslavili Mezinárodní den žen.


Read more...

Únor 2016


Milí spoluobčané, opět se Vám připomínáme z Domova důchodců

                    Po příjemném prožití vánočních svátků a přivítání nového roku jsme se s nadšením pustili do různých akcí a aktivit. Úvod roku bývá v našem domově ve znamení tradičních akcí, nejinak tomu bylo i letos.

                   Nový rok jsme přivítali jednak slavnostním přípitkem, tak i ve společnosti Tří králů, kteří k nám již tradičně zavítali s koledou.


Read more...

Říjen 2015


Léto, prázdniny, dovolená…. To je pro letošní rok v nenávratnu. I my v Domově jsme prožili pestré léto naplněné akcemi různého zaměření.

V červenci jsme si poslechli krásný koncert sourozenců Važanových, navštívil nás kouzelník Waldini, byli jsme v Pellyho domech na terase a vyjeli jsme si i na Ostaš, kde to máme moc rádi.


Read more...

Červenec 2015


Období, kdy začíná svítit první pořádné sluníčko oznamující letní dny, je pro náš domov důchodců každoročně obdobím finiše v přípravách tradičních červnových Her seniorů. Ne jinak tomu bylo i letos, kdy jsme „hry“ pojali jako staročeský řemeslný jarmark. Šikovní řemeslníci vytvářeli svá díla přímo před zraky návštěvníků a tak nám umožnili připomenout si, co vlastně které umění obnáší.


Read more...

Březen 2015


Po delší odmlce se opět hlásíme se zprávami z Domova důchodců.
Po oslavení Vánočních svátků, rozbalení všech dárků, a rozloučení se se starým rokem jsme se opět pustili do různých aktivit.
Mezi první akce letošního roku patřilo symbolické zakončení naší Seniorské akademie zajímavostí. Sešli jsme se v komorním prostředí, nechyběla skladba Gaudeamus igitur. Při slavnostní gratulaci pak každý dostal květinu, diplom a absolventskou čepičku.


Read more...

Naši sponzoři