Mobilní rozhlas

Informace pro rodinné příslušníky uživatelů DD Police nad Metují

 

Od ledna 2019 mají všichni rodinní příslušníci našich uživatelů možnost přihlásit se do nové moderní aplikace „Mobilní rozhlas“, kterou provozuje město Police nad Metují. Díky této aplikaci budete vždy včas informováni.


Číst více...

Duben 2018

Milí spoluobčané,

dovolte mi, abych navázala na článek pana místostarosty Jiřího Škopa z únorového čísla Polického měsíčníku s názvem „Proč věříme raději lžím?“ Bohužel mám stejnou zkušenost, lidé raději věří různým nepodloženým informacím, lžím a výmyslům, hlavně, když je podává zasvěcená osoba, místo toho, aby si sami ověřili, jak se věci doopravdy mají.

V poslední době se k mým uším donesly všelijaké informace, které se týkají našeho domova.


Číst více...

Leden 2018

Milí spoluobčané,

úvodem bych Vám chtěla popřát vše nejlepší do nového roku a zároveň poděkovat za přízeň, kterou jste nám v loňském roce i v předešlých letech projevovali. Chtěla bych Vás ujistit, že náš domov je domovem otevřeným a rádi Vás zde přivítáme nejen při různých oslavách a kulturních akcích, ale i ve všední dny. Vítáni jsou jak rodinní příslušníci našich uživatelů, tak i přátelé a příznivci našeho domova.


Číst více...

Prosinec 2017

Milí spoluobčané,

rok 2017 se nezadržitelně blíží k závěru, ale přesto mi dovolte, abych se vrátila o několik týdnů zpět a přiblížila Vám různé akce, které se v našem domově uskutečnily.

Konec léta jsme strávili ve společnosti hudby. Nejprve to byl koncert p. Petráše a názvem „Harmoniko, hrej!“. Už sám název vypovídá o tom, že p. Petráš se svoji harmonikou nám zahrál a zazpíval známé lidové písničky.


Číst více...

Příspěvek

Milí spoluobčané,

          léto se pomalu chýlí ke konci, prázdniny utekly jako voda, dovolená je nenávratně pryč a my všichni se pomalu vracíme ke svým povinnostem. Pojďte se mnou zavzpomínat, jak jsme prožili letní čas v našem domově. Snažíme se, aby naši uživatelé prožívali svůj čas v pohodě a klidu, ale zároveň smysluplně. Proto připravujeme různé programy a s některými z nich, které u nás již proběhly, Vás teď seznámím.


Číst více...

Červen 2017


Milí spoluobčané,

          chtěla bych se s Vámi podělit o střípky dění z našeho domova. Nejdříve se musím vrátit k naší velikonoční výstavě, která se, myslím moc povedla. Spousta krásných výrobků, které vytvářeli naši uživatelé, výborný mazanec, káva, čaj, ale hlavně dobrá nálada, setkávání našich uživatelů, jejich rodinných příslušníků a příchozích z města i z jiných spřátelených domovů, to vše vytvořilo nádhernou atmosféru, kterou jsme si všichni užili.


Číst více...

Duben 2017


Milí spoluobčané!

                    Jaro už nám pomalu ťuká na dveře, ale já bych se ráda ještě na chvíli vrátila o měsíc zpátky a společně s Vámi zavzpomínala na veselý masopustní rej, který proběhl u nás v domově koncem února. Zaměstnanci  oblékli masky a jako mávnutím kouzelného proutku se proměnili v berušku, vílu, šaška, anděla, čmeláka, kočičku a nechyběli ani lyžaři.


Číst více...

Leden 2017


Milí spoluobčané,

          znovu se Vám hlásíme v novém roce s aktuálními zprávami a malým ohlédnutím za rokem loňským. Především konec roku byl doslova nabitý událostmi a množstvím akcí.

          První akcí adventního období v našem domově byla tradiční „Vánoční výstava“, na které se podíleli jak obyvatelé, tak zaměstnanci domova. Všichni se velice snažili a myslím, že výsledek stál za to.


Číst více...

Říjen 2016


Milí spoluobčané,

          stejně jako podzim před námi prostírá pestrou paletu barev a střídá světla i stíny, tak i v našem domově se neustále něco děje.  V půlce září jsme se vydali s několika uživateli do Domova důchodců v Lamperticích na sportovní hry. Všichni zúčastnění se s vervou zapojili do zápolení, ať už šlo o házení šipkami, nebo kuželky.


Číst více...

Září 2016


Zprávy z Domova důchodců

           S přicházejícím podzimem přinášíme malé ohlédnutí za letošním létem, které uteklo rychleji, než by si mnozí z nás přáli. Přestože je léto pro většinu z nás, dobou lenošení a dovolených, v našem domově bylo i v horkém létě živo a veselo.


Číst více...

Červenec 2016


Milí spoluobčané.

          V tomto čísle Polického měsíčníku se opět vrátíme o nějaký čas zpět a připomeneme Vám akce, které se v našem domově uskutečnily.

          30. května nás přijela potěšit svými písničkami zpěvačka, kytaristka, skladatelka a textařka Eva Henychová. Na svých koncertech dokáže zasáhnout srdce lidí všech věkových generací. Její písně jsou osobní zpovědí člověka, který umí nahlédnout pod povrch skutečností všedního života.


Číst více...

Červen 2016


Milí spoluobčané,

                  moc Vás opět pozdravujeme z domova důchodců a přinášíme Vám zprávičky a informace o tom, co se u nás za předcházející měsíce událo. A věřte, že se v domově nenudíme.

                 Kromě stálých pravidelných aktivit, jako je společné cvičení s fyzioterapeutkou, ruční práce, zpívání, promítání filmů nebo předčítání, jsme si v březnu s dětmi ze Základní školy ve Žďáru nad Metují připomněli a oslavili Mezinárodní den žen.


Číst více...

Únor 2016


Milí spoluobčané, opět se Vám připomínáme z Domova důchodců

                    Po příjemném prožití vánočních svátků a přivítání nového roku jsme se s nadšením pustili do různých akcí a aktivit. Úvod roku bývá v našem domově ve znamení tradičních akcí, nejinak tomu bylo i letos.

                   Nový rok jsme přivítali jednak slavnostním přípitkem, tak i ve společnosti Tří králů, kteří k nám již tradičně zavítali s koledou.


Číst více...

Říjen 2015


Léto, prázdniny, dovolená…. To je pro letošní rok v nenávratnu. I my v Domově jsme prožili pestré léto naplněné akcemi různého zaměření.

V červenci jsme si poslechli krásný koncert sourozenců Važanových, navštívil nás kouzelník Waldini, byli jsme v Pellyho domech na terase a vyjeli jsme si i na Ostaš, kde to máme moc rádi.


Číst více...

Červenec 2015


Období, kdy začíná svítit první pořádné sluníčko oznamující letní dny, je pro náš domov důchodců každoročně obdobím finiše v přípravách tradičních červnových Her seniorů. Ne jinak tomu bylo i letos, kdy jsme „hry“ pojali jako staročeský řemeslný jarmark. Šikovní řemeslníci vytvářeli svá díla přímo před zraky návštěvníků a tak nám umožnili připomenout si, co vlastně které umění obnáší.


Číst více...

Březen 2015


Po delší odmlce se opět hlásíme se zprávami z Domova důchodců.
Po oslavení Vánočních svátků, rozbalení všech dárků, a rozloučení se se starým rokem jsme se opět pustili do různých aktivit.
Mezi první akce letošního roku patřilo symbolické zakončení naší Seniorské akademie zajímavostí. Sešli jsme se v komorním prostředí, nechyběla skladba Gaudeamus igitur. Při slavnostní gratulaci pak každý dostal květinu, diplom a absolventskou čepičku.


Číst více...

Naši sponzoři